Szakközépiskolai tagozat

A 2018/2019 tanévre, szakközépiskolai tagozatra jelentkező tanulók a 8. évfolyam elvégzése után az alábbi szakképzések közül választhatnak:

Kód
Szakképzés OKJ száma
Szakképesítés
Képzési idő
Gépi forgácsoló
Hegesztő
Karosszérialakatos
Asztalos
Ipari gépész
Járműfényező
Épület- és szerkezetlakatos
3 év

Felvételi vizsgát nem tartunk, a jelentkező tanulók rangsorolása az általános iskolai tanulmányi eredményei alapján történik.

A meghírdetett szakképzéseink közül Szabóky Adolf Szakképzési Ösztöndíjra jogosító hiány-szakképzések: Gépi forgácsoló, Hegesztő, Asztalos, Ipari gépész, valamint az Épület- és szerkezetkakatos szakma.

A felvételnél 7. év végi és a 8-os félévi magyar irodalom, matematika, technika vagy informatika és idegen nyelv osztályzatokat vesszük figyelembe. Minden jegy az értékének megfelelő pontszámot eredményez. A szakközépiskolai tagozaton a felvételi eredményt módosíthatja a felvételi után lefolytatott egészségügyi - munka alkalmassági vizsgálat. Amennyiben a tanuló nem beiskolázható arra a szakmára, amelyre felvételt nyert, egészségügyi állapotának megfelelő, intézményünkben oktatott szabad férőhellyel rendelkező szakmai képzést ajánlunk fel számára. Tagintézményünk vállalja a különleges bánásmódot igénylő tanulók integrált nevelését-oktatását is.

Az intézményünkbe jelentkező SNI tanulók esetén speciális értékelési szabályokat alkalmazunk. Az értékelés alól felmentett - és emiatt érdemjeggyel nem rendelkező - tanulók esetében az adott tanévre vonatkozóan az adható legmagasabb értékű osztályzatot, valamint a jelentkezési laphoz csatolt szakértői véleményt vesszük figyelembe.

Iskolánkban angol és német nyelv tanulására van lehetőség.

9. évfolyamon a gyakorlati oktatás az iskola korszerű eszközökkel felszerelt tanműhelyében folyik.

Kollégiumi férőhely igényelhető.

A három év elvégzése után a szakközépiskolai tanulók szakmai vizsgát tesznek és lehetőségük nyílik arra, hogy két év alatt megszerezzék az érettségi bizonyítványt is, mely új lehetőségeket nyit a tanulni vágyók számára.

Iskolánk OM azonosítója: 203060

Nyílt nap: 2017. november 21. kedd 9 óra

Pályaválasztási felelős: Szemeréné Kiss Györgyi tagintézméy-vezető helyettes. Tel.:46/532-358/125, dvszi@dvszi.sulinet.hu