TÁMOP-3.1.4.C-14-2015-0430

A TÁMOP-3.1.4.C-14-2015-0430 azonosító számú pályázat a korábban (2009) megnyert TÁMOP- projekt folytatásának tekinthető. A pályázaton, melynek kedvezményezettje a KLIK Miskolci Tankerülete 12.000 000 Ft-ot nyert iskolánk. Az első szakasz hat hónapos futamidejű, 2015.05.31-től 2015.10.31-ig tart, melyet öt év kötelező fenntartás követ. A projekt fő célja az egészséges életre nevelés mellett a biztonságos közlekedés és környezettudatos életmód kialakítása diákjainkban, de fontos szerepet kap az idegen nyelvi kompetenciák fejlesztése is. Programjainkba iskolánk teljes diákságát, tantestületét be szeretnénk vonni.

A hat hónapos időszak alatt a következő tevékenységeket vállaltuk:

- közlekedésismeret tanfolyam (különös tekintettel a kerékpáros közlekedésre) – 22 óra elméleti oktatás és 3 óra gyakorlati vizsga az iskola udvarán;
- egy hetes sporttábor Gyenesdiáson;
- egy hetes erdei iskola Jósvafőn;
- egészségnap szervezése;
- családi nap szülőkkel, tanárokkal;
- angol és német nyelvi témahét színes, változatos programokkal, versenyekkel

A pályázaton nyert összegből bővítjük digitális bázisunkat, a programok megvalósításához eszközöket, sportszereket, a szövegértő és a matematikai kompetenciák fejlesztéséhez fejlesztő tankönyveket és fejlesztő játékokat vásárolunk.

Tanáraink továbbképzéseken vesznek részt.

A projektzárón bemutatott előadások az alábbi linkeken érhetők el:

Beszámoló
Angol témahét